MyBranders Özel Çözümleri

Uluslararası Depolama, Dağıtım ve Muhasebe

Cüneyt Çiçek, İcra Kurulu Başkanı
Uluslararası ticaretin hızla arttığı bir ortamda ürünlerinizi başka ülkelerde kullanıcılarla buluşturmak için oldukça yüksek yatırım maliyetlerine katlanmak durumundasınız. Ürünlerinizi uluslararası piyasada satmak için öncelikli olarak ilgili ülkeyi tanımanız bilmeniz gerekmektedir.

Sadece ülkeyi tanımak bilmek yetmez, aynı zamanda ürünlerinizi o ülkede bulundurmanız ve her sipariş aldığınızda siparişleri zamanında iletmeniz gerekmektedir. Eğer genel alıcıya yakın değil ve alıcının isteklerini zamanında karşılayamıyorsanız yeni pazarlarda tutunmanız oldukça zor. Çünkü sizin gibi onlarca üretici var ve mal tedarik etmek artık eskisi kadar zor değil.

Mallarınızı yurtdışına satmak istiyorsanız ve ilgili ülkede bir işyeri açmaya karar verdiyseniz katlanmanız gereken oldukça fazla gider kalemi var. Bu gider kalemleri kabaca şunlardır:

1- Tek Seferlik Giderler
- Şirket açma masrafı
- Avukatlık ücreti
- Danışmanlık ücreti

2- Aylık Giderler
- Kira Gideri
- İşçilik Giderleri
- Muhasebe ve Yönetim Giderleri


Yukarıda saydığım giderler yapmanız gereken ve olmazsa olmaz giderlerdir. Bu masrafları yapmanız rakiplerinizinden dezavantajlı olarak başlamanıza neden olur ve istediğiniz karlılık seviyelerine ulaşmanız önünde büyük engeller oluşturur.

Mybranders, özellikle Rusya ve Polonya 'da sahip olduğu showroomlar, depolar ve uzman pazarlama elemanları ile yurtdışı pazarlara açılmasınızı kolaylaştırıyor. Hiçbir yatırım yapmadan uluslararası piyasalara anında yer almak için size inanılmaz fırsatlar sunuyor.

Tek yapmanız gereken MyBranders showroomları ve depolarında ihtiyacınız olan yerinizi kiralamanız ve ürünlerinizi depolarımıza ulaştırmamız.

Ürünlerinizi depolarımıza ulaştırmakla anında satış yapmaya başlayabilirsiniz. Üstelik şirket kurma, muhasebe hizmeti alma, işçi çalıştırma maliyetlerine katlanmak zorunda kalmazsınız.

MyBranders depolarında alan kira ücretlerimiz Rusya (Moskova) ve Polonya (Varşova) m3 başına 8 Euro'dur. MyBranders depolarında yerinizi kiraladıktan sonra tek yapmanız gereken ürünlerinizi depolarımıza göndermeniz. Depo kira ücreti dışında herhangi bir maliyete katlanmanıza gerek kalmamaktadır.

Peki MyBranders bu iş modelinden ne kazanacak? MyBranders müşterilerinin marka değerini arttırırken aynı zamanda satış ve karlılığını da arttırmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle ilgili işletmenin satışlarından komisyon almak şeklinde gelir elde etmektedir. Bu sayede kazan kazan modelinin mükemmel uyumu ile müşterilerimizle beraber büyüyoruz. Ayrıca belirlenecek komisyon oranları işletmenin karlılık oranını, rekabet etme gücünü etkilemeyecek oranda olmasına özellikle dikkat ediyoruz. Bu nedenle ''siz üretin biz satalım' temel hareket noktamız oldu.

Siz üretici olarak malları nasıl satacağınızı düşünmek yerine üretiminizi nasıl optimize edebilirsiniz diye düşünün, pazarlamanızı biz yapıyoruz.

MyBranders depoları özel güvenlikli ve sigortalı olup 7/24 güvenlik kameralar ile izlenmektedir.

Son olarak ürünlerinizi MyBranders depolarına gönderirken ilgili ülke mevzuatı gereğince, malınızın satılıp satılmadığına bakılmaksızın KDV ödemeniz istenir. Ancak bunu bir yük olarak görmeyin. Ürünleriniz satılınca tahsil edeceğimiz KDV'yi sizin hesaplarınıza aktarıyoruz.

Bizimle çalışmak için daha ne bekliyorsunuz?

yurt dışı depolama, yurt dışında depo, yurtdışı e-ticaret, toptan ticaret, pazar araştırması

BÜLTENİMİZE Abone Olun
© 2020 - 2030 Mybranders International Consultancy Dış Ticaret A.Ş. - Tüm Hakları Koruma Altındadır
Web Tasarım: MyBranders Dijitalleşme&Markalaşma Departmanı
Made on
Tilda