Uluslararasılaşma nedir?

Üretim boyutu ne olursa olsun iş modeliniz ve ürün-hizmet üstünlüğüne bağlı olarak işletmeniz güçlü bir strateji ile uluslararası bir işletme haline gelebilir. Bu stratejiyi yaratmak tecrübe ve birikim gerektirdiğinden profesyonel danışmanlık hizmeti almadan strateji oluşturmak mümkün değildir.
Uluslararasılaşmada en temel ilke işletmenin yeni bir pazara girdiği dolayısıyla yeni bir kültürle karşı karşıya olduğunun farkında olmasıdır. Yani hedef pazarda ürün-hizmetlerin halihazırda yerel veya uluslararası tedarikçiler tarafından sağlandığı unutulmamalıdır. Dünyada Çin, Kuzey Kore, Türkmenistan ve bazı Afrika ülkeleri dışında tam rekabet koşulları geçerlidir.

Uluslararasılaşma iş modelinizi geliştirmek ve hedef pazarlara uygun bir model oluşturmak ile başlamaktadır. MyBranders Konsept Butik Markalaşma Stratejisi sayesinde küçük ve orta ölçekli işletmelere düşük maliyetlerle uluslararası markalar yaratma ve markalarını sürdürme hizmetleri sağlamaktadır. İşletmenin ölçeği ne olursa olsun büyüme stratejisine bağlı olarak dış pazarlardan sorumlu bir yapı oluşturulması gerekir. Hedef pazarın dilini, kültürünü, ticari ve hukuki özelliklerini bilen bu yapı pazarlama ve PR çalışmalarının yanı sıra, planlama, üretim ve lojistik süreçlerinde işletmeyi sürekli olarak beslemek zorundadır. Bu yapıyı işletmeler kendi bünyelerinde oluşturabilecekleri gibi hizmet alımı yöntemi ile de kurabilirler.

Örneğin, deri sektöründe faaliyet gösteren, el yapımı özel erkek ayakkabıları üreten bir işletmeniz var ve Çek Cumhuriyeti pazarında ürünlerinizi satmak istiyorsunuz. Ürün kalitenize ve iş modelinize bağlı olarak MyBranders size özel bir markalaşma stratejisi kurar (Konsept Butik Markalaşma Stratejisi). Çekya pazarında sizin adınıza pazar araştırmasını yapacak, yazışmalarınızı sağlayacak, Çekya resmi ve özel makamları nezdinde tüm işlemlerinizi takip edecek, Çekya ziyaretlerinizde tercümanlık yapacak, satış sözleşmelerinizde hukuki ve tercüme desteği verecek, gümrükleme ve lojistik süreçlerinizi yönetecek, Çekya pazarı için çekçe ve slovakça sosyal medya hesaplarınızı yönetecek, Çekya pazarı için parakende e-ticaret platformlarınızı yönetecek, bayilerinizi/üyesi olduğunuz tedarik ağlarını/zincir mağazaları düzenli olarak ziyaret edecek, nihai kullanıcı memnuniyetini ve yaşanılan sorunları takip edecek bir birime ihtiyaç duyacaksınız.

MyBranders işletmenizin ihtiyacı olan dış pazarlar birimi hizmetlerini düşük maliyetlerle sağlamaktadır. MyBranders sizin bu birimi işletmeniz bünyesinde oluşturmanıza katkı sunabileceği gibi dış pazarlar birim hizmetini de size sağlayabilir.
BÜLTENİMİZE Abone Olun
© 2020 - 2030 Mybranders International Consultancy Dış Ticaret A.Ş. - Tüm Hakları Koruma Altındadır
Web Tasarım: MyBranders Dijitalleşme&Markalaşma Departmanı
Made on
Tilda